У будь-якій державі, і Україна не є винятком, важливим елементом визнання заслуг у різних сферах діяльності є різного роду нагороди. Нагородна система України є сукупністю чинних відзнак і нагород у вигляді:

 • медалей та орденів;
 • хрестів та нагрудних знаків;
 • дипломів та грамот;
 • спеціальних значків і т.д.

Однією з відомих в нашій країні компаній, що виготовляють державні нагороди, металеві значки та дипломи на замовлення, є виробниче підприємство ГЕРОЛЬДМАЙСТЕР у Києві. Органом, який здійснює контроль та нагляд за нагородною справою в Україні, є Комісія державних нагород та геральдики, створена при президенті.

Залежно від виду, нагороди можуть використовуватися як для символічного заохочення, так і для вшанування пам’яті про значущі події. Сьогодні однією з найпочесніших нагород в Україні є орден Героїв Небесної Сотні.

Історія ордену Героїв Небесної Сотні

Історія цієї нагороди нерозривно пов’язана з трагічними та водночас героїчними подіями, що відбувалися у 2013–2014 роках під час Революції Гідності. Орден Героїв Небесної Сотні заснований для увічнення пам’яті тих, хто віддав своє життя за свободу, національну гідність та демократію.

Революція Гідності, відома також як Євромайдан, розпочалася мирним протестом проти рішення уряду призупинити процес інтеграції України з Європейським Союзом. Через деякий час мирні демонстрації переросли у масштабне громадянське протистояння, кульмінацією якого стали криваві події на Майдані Незалежності у Києві. В ході цих подій загинуло безліч протестувальників, яких згодом назвали Небесною Сотнею.

Опис ордена Героїв Небесної Сотні

Цей орден є знаком вищої доблесті та самопожертви. Його дизайн символізує прагнення свободи і правди, за які боролися герої Небесної Сотні. Орден виконаний у вигляді стилізованого хреста, покритого емаллю та прикрашеного дорогоцінними металами, що підкреслюють його значущість та унікальність. На лицьовій стороні ордена Небесної Сотні зображені елементи, що символізують боротьбу та стійкість:

 • мечі;
 • щити;
 • деякі інші військові атрибути.

У центрі ордена розташоване зображення ангела, що символізує невинність та чистоту помислів героїв. Задня сторона виробу містить напис із зазначенням імені нагородженого та датою нагородження. Це робить нагороду унікальною та персоналізованою.

За що нагороджують орденом Героїв Небесної Сотні?

Така нагорода вручається за виняткові заслуги перед державою та народом України. Вона призначена для тих, хто виявив найвищий ступінь мужності та самовідданості у боротьбі за свободу та незалежність країни. Зазвичай орден вручається посмертно, що наголошує на трагічну ціну, яку довелося заплатити героям Небесної Сотні.

Героїв, відзначених цією нагородою, згадують і шанують як символ стійкості та непохитності у відстоюванні прав і свобод людини. Кожен нагороджений орденом — це приклад для наслідування, що надихає нові покоління українців на боротьбу за правду та справедливість.

Орден Героїв Небесної Сотні та пільги

Нагородження цим орденом є не лише визнанням найвищого ступеня мужності та самовідданості, а й наданням соціальних гарантій та певних пільг родичам загиблих героїв. Ця нагорода символізує неоціненний внесок у боротьбу за свободу та незалежність України, і держава прагне підтримати сім’ї нагороджених соціальними пільгами та компенсаціями у вигляді:

 • фінансової допомоги (сім’ї нагороджених орденом Героїв Небесної Сотні отримують одноразові грошові виплати та регулярні компенсації);
 • пільг на покращення житлових умов, включаючи надання нового житла чи субсидії на купівлю нерухомості;
 • права на безкоштовне медичне обслуговування та лікування у державних установах, включаючи спеціалізоване лікування, надання необхідних медикаментів, профілактичне медичне спостереження;
 • забезпечення пільговими умовами для здобуття освіти дітей загиблих героїв;
 • соціального забезпечення (родичі нагороджених мають доступ до різних соціальних програм, що включають допомогу у працевлаштуванні, професійну переорієнтацію та навчання).

З метою увічнення пам’яті про героїв Небесної Сотні в різних містах нашої країни встановлюються меморіали та пам’ятники, їх іменами називають вулиці та установи, щорічно проводяться пам’ятні заходи, присвячені роковинам подій Революції Гідності та подвигам Небесної Сотні.

Оформити заявку на виготовлення орденів Героїв Небесної Сотні та інших нагород, дипломів та металевих значків на замовлення можна у нас.

18.06.2024