Героїзм, мужність і відвага завжди високо цінувалися у суспільстві, особливо коли йдеться про захист Батьківщини. Державні нагороди відіграють важливу роль у визнанні та увічненні подвигів наших героїв. В Україні виготовленням медалей на замовлення займається виробниче підприємство ГЕРОЛЬДМАЙСТЕР. Ось уже понад чверть століття ця компанія створює унікальні символи мужності та відваги, що дозволяють увічнити подвиги героїв нашої країни.

Серед державних нагород України особливе місце посідає орден «За мужність і відвагу». Для надання цієї однієї з найпочесніших нагород потрібен указ президента. Орден «За мужність і відвагу» є важливою частиною державної системи нагород, що відображає повагу та визнання до тих, хто своєю мужністю та відвагою захищає Україну та її народ. Він символізує найвищу форму визнання заслуг перед Батьківщиною, мужність та героїзм. Нагородження цим орденом є не лише знаком поваги, а й надає важливі пільги та привілеї.

Опис ордена «За мужність і відвагу»

Цей орден був заснований для нагородження осіб, які виявили високу міру самовідданості та хоробрості у різних екстремальних ситуаціях. Нагорода має урочистий, унікальний дизайн. Зовнішня форма медалі «За мужність і відвагу» — це золота або срібна зірка з променями, оточена лавровим вінком, що є символом перемоги та слави. У центрі розміщено державний герб України, який наголошує на офіційному значенні нагороди та зв’язку з державою.

Кожна деталь ордена ретельно опрацьована та виготовляється з використанням високоякісних матеріалів. Метали, що використовуються у виробництві, включають золото, срібло та бронзу, що підкреслює значущість та престиж нагороди. Орден включає стрічку з квітами національного прапора, що посилює патріотичний аспект.

За що нагороджують орденом «За мужність і відвагу»?

Ця нагорода вручається за визначні подвиги, здійснені не тільки у воєнний, а й у мирний час. Нагородження відбувається за дії, пов’язані з ризиком для життя, які спрямовані на:

 • порятунок людей;
 • захист громадського порядку;
 • забезпечення державної безпеки.

Орден «За мужність та відвагу» також вручається за успішні бойові операції. Ця нагорода є визнанням заслуг не лише військовослужбовців, а і представників інших силових структур України, таких як поліція, рятувальники, пожежники. Приклади подвигів, за які можна отримати орден, включають:

 • порятунок людей з будівель, що палають;
 • успішне проведення антитерористичних операцій;
 • героїчні дії у зоні бойових дій.

Кожен, хто вшановується цією нагородою, ризикував своїм життям, демонстрував найвищий рівень мужності та самовідданості, що робить його прикладом для наслідування. Орден «За мужність і відвагу» є втіленням національних цінностей, таких як патріотизм, вірність обов’язку та відданість Батьківщині.

Ступені ордену «За мужність і відвагу»

Ця нагорода має три ступені, які різняться за значущістю та критеріями нагородження. Кожен ступінь є відображенням конкретного рівня заслуг та героїзму:

 • I — найвищий ступінь ордену, вручається за виняткові подвиги і є визнанням найвищої форми мужності та відваги;
 • II — вручається за значні подвиги, які потребують високого рівня героїзму;
 • III — призначена для нагородження за мужні дії, які також заслуговують на високу оцінку, але не досягають рівня винятковості перших двох ступенів.

Наявність різних ступенів дозволяє гнучко підходити до оцінки подвигів і адекватно нагороджувати героїв залежно від масштабу їхніх заслуг. Ордени усіх ступенів виготовляються з використанням високоякісних матеріалів, що наголошує на їх значущості. Для організацій та приватних осіб є можливість замовити нагороди в ГЕРОЛЬДМАЙСТЕР, включно з орденами та медалями.

Орден «За мужність і відвагу» та пільги

Нагородження цим орденом не лише символізує визнання героїзму та подвигів, а й надає нагородженим низку привілеїв та пільг. В Україні нагороджені орденом «За мужність та відвагу» отримують різні види пільг.

Соціальні пільги:

 • безкоштовне медичне обслуговування у державних закладах охорони здоров’я;
 • пріоритетне право на отримання медичних послуг та лікарських препаратів;
 • пільги на санаторно-курортне лікування та відпочинок.

Житлові пільги:

 • надання пільгових кредитів на будівництво чи купівлю житла чи можливість отримання житла на пільгових умовах;
 • пріоритетне право на покращення житлових умов.

Фінансові пільги:

 • підвищена пенсія чи спеціальні державні виплати;
 • щорічні виплати на оздоровлення та відпочинок.

Професійні пільги:

 • покращені умови праці та додаткові відпустки;
 • пільги при вступі до освітніх установ та державної служби.

Є також інші види пільг, у тому числі на транспортні послуги (безкоштовний проїзд у громадському транспорті) та на комунальні послуги (оплата електроенергії, води та газу за зниженими тарифами).

Усі ці пільги допомагають покращити якість життя нагороджених та їхніх сімей, забезпечують додаткову турботу та увагу з боку держави. Ці заходи наголошують на визнанні подвигів і сприяють формуванню позитивного іміджу державної влади.

18.06.2024